marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie znajdziemy bardzo dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich produkty? Po pierwsze metale, jakie zużywają do wytwarzania biżuterii, a także którymi kamieniami je zdobią. W tym wpisie skoncentrujemy się na te drugie. Skategoryzujemy je i trochę zdefiniujemy.

Kryształki Swarovskiego – są z reguły wytwarzane minii ołowiowej, a prościej z ołowiowego szkła. Styliści nierzadko wykorzystują je w tańszych kolekcjach sztucznej biżuterii. Takie szkło generalnie cechuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Jest również zdecydowanie twardsze od tego nam znanego. Głównym wytwórcą tego surowca jest austriacka firma Swarovski.

Cyrkonia |to} kolejny z reguły umieszczany dodatek. Kamień ten tworzy się całkowicie syntetycznie. Pozostaje niebywale gęsta, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W branży jubilerskiej sama cyrkonia popularny jest krótko, tworzy się w wysokiej temperaturze. Cóż, główną zaletą jest niewysoka cena.

Szlachetne Kamienie to najdroższe z materiałów wykańczających biżuterię. Znamy ich w przyrodzie całkiem sporo. Choć dziś skupimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, jest on ciemnozielony. Cieszy się popularnością kobiet i pasjonatów. Pozostaje zadziwiająco gęsty, ale także kruchy.

Rubiny są nieomalże najbardziej rozpowszechnionym z rodzai kamieni, ale także przynależą do grupy korundu. Znane są z ponadprzeciętnej twardości, najbardziej rozpowszechnione rubiny są krwiste w ich czasami możemy zaobserwować głębię barwy.

Szafiry – niezmiennie są niezwykle uznawane w przemyśle jubilerskim. Symilarnie jak szafiry przynależą do gatunku korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Duża liczba jubilerów tworzy go syntetycznie.

Diamenty – tutaj można pisać dość krótko. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich minerałów oraz również najdroższe.

Omówiliśmy główne dodatki stosowane do dekorowania wyrobów złotniczych. Choć, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan